Brak czucia w kroczu po porodzie

Coraz więcej kobiet, które rodziły swoje dzieci drogami natury przyznaje, że ma istotne problemy z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to kłopoty z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, który wynika z tego, że niektóre organy zmieniły nieco swoje miejsce po porodzie.

mięśnie dna miednicy

Do niedawna był to temat tabu oraz mało jaka z pań decydowała się mówić o własnych problemach po porodzie. Nieraz wydawało im się, że jest to problem natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. W dzisiejszych czasach niemniej jednak lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, również w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się dużo o tym, jakie są w stanie pojawić się skutki porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się również u kobiet, jakie rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. Najczęściej u nich pojawia się później ból w dole brzucha i komplikacje ze współżyciem. Naturalnie, nie musi być to normą oraz co poniektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, pomimo tego kolosalny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką wolno podjąć niezwykle błyskawicznie po porodzie. Im szybciej jest taka możliwość, tym odpowiedniej, bo ćwiczenia dają wtenczas lepsze wyniki. Podczas fizjoterapii, wykonuje się różnorodnego rodzaju ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w trafny sposób kurczyły. Poza tym, wybitnie ważną kwestią są również treningi oddechowe, jakie trzeba w następnej kolejności jak na ogół powtarzać. Poza tym, pacjentki uczą się także, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która powinna pojawić się podczas czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie faworyzowana jest przede wszystkim damom, jakie miały więcej porodów. Mogą niemniej jednak z niej korzystać też panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli jedynie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze twierdzą, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezmiernie szybko zezwala ona powrócić do normy i czuć się przyzwoicie. Dużo pacjentek myśli, że to naturalnie dzięki takim ćwiczeniom są w końcu w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu bądź dokuczliwości bólowe. Lekarz ma prawo na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest również możliwość skierowania z takich zajęć i treningów odpłatnie, w ramach osobistej opieki leczniczej.

Related Post

ADD YOUR COMMENT