restauracja włoska Bianca Kraków

Wyjątkowa kuchnia włoska
Pragniesz smacznie zjeść? Spośród szerokich wariantów, jakie oferuje europejska sztuka kulinarna należy zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to kalejdoskop aromatów, kolorów i spora dawka zdrowia.

Tradycyjne włoskie potrawy

Typowemu Polakowi restauracja włoska, kojarzy się przede wszystkim z pizzą i makaronem oraz czasem z winem. Podczas gdy włoska kuchnia to też takie przysmaki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Klasyczne dania włoskie

Pasty są podstawą kuchni włoskiej. We Włoszech gotuje się makarony w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie niełatwo wymyśleć składniki których nie można dodać do tej potrawy. Gdzie zjeść w Krakowie Ryby, różne rodzaje mięs, np. wieprzowe czy drobiowe i rożnorodne przyprawy, powodują, że pasty można jeść każdego dnia.

Kolejną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch tylko ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoskie danie. Prawidłowo przyrządzona włoska pizza to niezbyt grube ciasto i mała ilość składników. Najprostsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie potrawy to znacznie więcej niż tylko pizza i makaron. To również risotto, focaccia, ravioli oraz szeroki wybór słodyczy – np. granita czy panettone. Będąc we włoskiej restauracji nie warto zapominać o winie czy o dojrzałych serach- gorgonzoli, mascarpone lub grana padano.
Zobacz film

Related Post

ADD YOUR COMMENT