włoskie jedzenie w Krakowie

Prawdziwie włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Włoskie restauracje to w Polsce najczęsciej spotykany rodzaj gastronomii. Cenimy włoskie jedzenie gdyż jest pyszne, treściwe i nie jest drogie. Z całą pewnością najczęściej jemy pizze. Mocniej wrażliwi konsumenci próbują równie pyszne dania obiadowe takie jak risotto, polentę czy desery włoskie.
Rozglądając się za prawdziwą restauracją włoską należy przyjrzeć się kilku elementom: jak wiele składników rzeczywiście jest sprowadzanych z Włoch, czy w menu są również nie tak typowe potrawy, czy lista win, oferuje klasyczne włoskie trunki. Włoskie potrawy to bogata różnorodność oraz jedzenie z wielu miejsc kraju. W mistrzowskiej restauracji poczujemy prawdziwy klimat Włoch.

Włoska kuchnia jest prosta, ale to wcale nie znaczy, że jest mniej smaczna Z pewnością można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Wykwintne wino z Włoch

Jakakolwiek szanująca się knajpka włoska, która pretenduje do bycia ekskluzywnym punktem na gastronomicznej mapie miasta, nie może zaniedbywać wina. Obiad koniecznie musi zawierać też aperitiff. Odrobina białego wina to we Włoszech norma. restauracja włoska Bianca Kraków Klasyczne wina z Włoch to zdecydowanie toskańskie chianti, kalabryjskie ciro i pantelleria z Sycylii. Włoska restauracja – o ile naprawdę ma być rozpoznawana jako faktycznie włoska, powinna posiadać nie mały zestaw win.

Klasyczna włoska restauracja

Mając ochotę zrozumieć fenomen włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości warto odwiedzić restaurację, która jest w stanie przyrządzić nie jedynie placek pizzowy i makarony.
Zobacz film

Related Post

ADD YOUR COMMENT